לקדם את האתר שלכם בגוגל?
זה הדבר האחרון שאתם צריכים

נכון לשנת 2018 קידום אתרים זה אחד התחומים הכי מחופשים בגוגל בתחום השיווק. אם תחשבו על זה רגע, זה ממש הגיוני. כל מי שיש לו איזה רעיון, או עסק שהוא רוצה לקדם, דואג לבנות לעצמו אתר.

אחרי שהיזם סיים את מלאכת הבנייה, הוא ישים לב שהוא היחיד שמבקר באתר, ליבו יתמלא בתחושת ריקנות כי זה נורא עצוב לראות אתר שומם (במיוחד אחרי שהשקעת כמה אלפים טובים) ויחל לחפש מישהו שיזרים לו לקוחות לאתר.

היזם יזין לגוגל את אחד הצרופים הבאים: "איך לקדם אתר?", "קידום אתר", "לקדם אתר", "חברה לקידום אתרים", "מקדם אתרים", ויחל את מלאכת השוואת המחירים והסינון.

 

תראו, אני לא אומר שקידום אתר בגוגל זה רע, יש לזה אפילו כמה יתרונות:

זה שירות יחסית זול – העלות תנוע לרוב סביב ה 2,000 – 2,500 ש"ח בחודש.

זה מרשים – לקוחות שרואים שאתם בעמוד הראשון בטוחים שאתם אימפריה.

זה יכול להיות משתלם – אם תצליחו להשתלט על העמוד הראשון בחיפושים פופולריים, זה יהיה שווה המון כסף.

נשמע מעולה נכון? אני יודע! רק שזה לא פשוט בכלל להביא את האתר לעמוד הראשון בגוגל, וכאן בדיוק המון בעלי עסקים נופלים בפח של מוכרי החלומות.

(לא מרוצים מתוצאות השיווק הדיגיטלי שלכם? אני אשמח לעזור, כל הפרטים כאן)

אלו הן הסיבות שלקדם את האתר לעמוד הראשון בגוגל זו מלכודת דבש:

הזמן – בממוצע לוקח 3 חודשים עד חצי שנה להביא את האתר לעמוד הראשון ולראות תוצאות, ואם אין תוצאות אז הלך הכסף.

 

המבנה – האתר שלכם צריך להיות בנוי כך שהלקוחות יוכלו וירצו להשאיר פרטים. לצערי, יש המון אתרים שבהם ממש צריך לחפש איפה משאירים פרטים והם משלמים על קידום סתם.

 

התוכן – אם לחברת הקידום אין מספיק ידע מקצועי בתחומכם, אתם תצטרכו לייצר כתבה לפחות פעם בשבוע. אם המקדם טוען שיש לו מספיק ידע מקצועי כדי לכתוב עבורכם, אתם תצטרכו לוודא שהוא לא מעתיק אותו מאתרים אחרים. יש חברות עורכי דין שכל מה שהן עושות כל היום זה למצוא תוכן מועתק ולתבוע את המעתיקנים. אני מכיר כמה בעלי עסקים שהיו צריכים להיפרד מכמה אלפי שקלים כתוצאה ממעורבות במקרים כאלה.

 

"המומחים" – קשה למצוא מקצוענים בתחום. יש המון חברות שמחתימות לקוחות על חוזים שנתיים, מבטיחות תוצאות, לא מקיימות, ולא מחזירות את הכסף. איך אמר לי אחד המומחים- "זה נורא מה שנהיה מהתחום הזה. יש המון חברות שמוציאות לנו שם רע." (ד"א אני מכיר כמה מומחים אמיתיים שעושים עבודה מדהימה, ואני יותר מאשמח לקשר אתכם אליהם).

 

גוגל נלחמת בזה – גוגל אוהבים לקדם אתרים שמייצרים תוכן איכותי ורלוונטי, ובגלל זה הם לא אוהבים מקדמי אתרים שמשתמשים בכל מיני שיטות, טריקים וקיצורי דרך כדי לקדם את האתרים של הלקוחות שלהם. פעם בתקופה, הם מוציאים עדכון כדי לשפר את אלגוריתם החיפוש שלהם, שעל הדרך גורם לאתרים שקודמו בצורה מלאכותית לצנוח מהעמוד הראשון לעמוד שאף אחד לא מגיע אליו. ראיתי כמה חברות שנסגרו או נכנסו לקשיים כלכליים בגלל שרוב השיווק שלהם התבסס על קידום אורגני.

 

זה כמו לפתוח "בסטה" בשוק – אני מכיר כמה בעלי עסקים שהאתר שלהם היה בעמוד הראשון של גוגל, והם קיללו כל רגע בגלל שרוב הפניות שהם קיבלו היו של לקוחות שעדיין לא היו בשלים לרכישה. הלקוחות שפנו אליהם היו כאלו שעשו סקר שוק כדי להבין כמה עולה, איפה זול יותר ומה מקבלים. ובנוסף, הם מצאו את עצמם מתחרים ראש בראש עם שאר החברות שהיו בעמוד הראשון. היה להם נורא קשה לייצר מכירות. אחד מהם אמר לי: "זה ממש מרגיש כאילו פתחתי בסטה בשוק. הלקוח בא, שואל כמה עולה, מתמקח קצת, מוריד אותי במחיר וממשיך הלאה לבדוק אצל הרוכל הבא".

 

יש עסקים שזה לא מתאים להם – קידום אורגני פשוט לא מתאים לכל העסקים, לכן אני נוהג לחלק את השוק בצורה גסה לשני חלקים, עסקים שנמצאים בנישה מאוד תחרותית וכאלו שלא. לעסקים שנמצאים בנישה תחרותית יהיה מאוד קשה להגיע למקום הראשון במילים שמקבלות הרבה חשיפה, והתהליך יהיה ארוך ויקר, לכן כדאי להם לנתב את תקציב הפרסום לאפיקים אחרים. לעומת זאת, אם אין לכם יותר מדי מתחרים, או שהמתחרים שלכם לא מקדמים את עצמם באזור שלכם, הייתי מציע לנסות.

(יצרתי סרטון שבו אני מסביר איך אני יכול לעזור לכם לשפר את השיווק הדיגיטלי, לחצו כאן כדי לצפות).

 

זה מה שכדאי לכם לעשות לפני שתשקיעו משאבים בקידום אורגני

תראו, אני לא רוצה שתצאו מכאן ותחשבו שקידום אורגני זה נורא ואיום, ההפך, קידום אורגני צריך להיות חלק מהתמהיל השיווקי שלכם, רק שבמקום ללכת על קידום אורגני על ההתחלה, ואחרי זה לעבור לשיטות שיווק אחרות, אני מציע להפוך את הסדר, ולהתחיל מאחת השיטות הבאות שייצרו לכם תוצאות מדהימות במהירות:

השתלטו על יו טיוב – אם כבר קידום, אז אני מציע לכם לייצר כמה סרטונים בנושאים שהלקוחות מחפשים. יו טיוב זו רשת חיפוש הסרטונים הגדולה בעולם והיא שייכת לגוגל. סרטונים שמקודמים ביו טיוב, יקודמו אוטומטית גם בגוגל, ויופיעו לפני אתרים שהשקיעו מאות אלפי שקלים בקידום אורגני במשך שנים, גם בנישות התחרותיות ביותר.

 

שלמו כסף על פרסום – זו הדרך המהירה ביותר להביא לקוחות לעסק. אם בניתם הכל נכון תתחילו לראות תוצאות תוך 24 שעות (אם אתם צריכים לבנות קהל ומודעות אז תוך 30 יום), ועם הזמן רק תלכו ותשתפרו. גוגל, פייסבוק וחברותיהן, עושות מאמצים כבירים ומציעות כלים מאוד מתקדמים כדי שעל כל שקל שתשקיעו תחזירו שניים, כמה שיותר מהר. והחלק הכי יפה בכל זה הוא שאתם לא חייבים לייצר הרבה תוכן ואתם לא צריכים לבנות אתר.

 

בנו מועדון לקוחות – שילמתם כסף כדי להביא לקוחות לאתר? יופי. 95% מהם לא ישאירו לכם פרטים או יצרו קשר בביקור הראשון. המשמעות היא שאתם צריכים "לתפוס אותם" ולגרום להם לחזור שוב ושוב כדי שהם יחשפו לעדכונים ולמוצרים החדשים שלכם. הינה כמה מהלכים שאתם יכולים לעשות:

1. שכנעו אותם לתת את המייל שלהם תמורת מתנה.

2. הציעו להם להצטרף לקבוצה הסגורה.

3. הציעו להם ללחוץ על עקוב בפייסבוק ובאינסטגרם.

4. הציעו להם לקבל הודעה בדפדפן בכל פעם שאתם מעלים משהו חדש.

 

ללקוחות שלי אני בדרך כלל מציע לפעול בסדר הבא: להתחיל מפרסום ממומן, ברגע שמקבלים תוצאות והפרסום מתייצב, לפתח אסטרטגיית תוכן למועדון לקוחות ולהתחיל לדוור, לאחר מכן לצלם סרטונים, ולבסוף לקנח בקידום אורגני ולקדם את הסרטונים ואת האתר במקביל.

 

לסיכום, בואו לא נהיה נאיבים, פייסבוק וגוגל הן חברות עסקיות שמטרתן העיקרית היא לייצר כסף. הן מוציאות כל הזמן עדכונים לאלגוריתם שלהם כדי "לשפר את חוויית הלקוח", ועל הדרך הן גם מחבלות בחשיפה האורגנית כי הן יודעות שהדרך הכי טובה לעודד עסקים להשקיע אצלן כסף היא לפגוע בחשיפה האורגנית. זו הסיבה שהקידום האורגני צריך להיות חלק מהתמהיל השיווקי שלכם, אבל זה לא כלי הנשק הראשון שהייתי משתמש בו כשהייתי יוצא למלחמה, יש כלים טובים יותר.

 

נ.ב.

כפי שאתם יודעים, אנחנו בונים משפכים שיווקיים אוטומטיים שמייצרים לידים ומכירות ללקוחות שלנו על בסיס קבוע, אם אתם לא מרוצים מתוצאות הפרסום הדיגיטלי שלכם אנחנו יכולים לעזור לכם, כל הפרטים בקישור הזה כאן.

שלכם,

אלכסנדר לייזר

כתיבת תגובה