מיתוג, הטעות הכי גדולה שבעל עסק יכול לעשות

לפעמים אין ברירה וצריך לקחת את סכין המנתחים המושחזת ולחתוך איתה בבשר החי.

למרות שזה מפלג, למרות שזה גורם לפליאה והרמת גבות, האמת צריכה להאמר- שיקרו לנו, סיפרו לנו חצאי אמת. ב 99% מהמקרים, מיתוג אפשר לעשות בהצלחה רק לתאגידים שמגלגלים מיליונים.

אנחנו רואים את חברות הענק האלה ואת הלוגו ושאר הסמלים המסחריים, ואנחנו רוצים להדמות להן, אנחנו רוצים להצליח כמוהן…

מה אומרים על זה המומחים?

כתבות וספרים על שיווק מאדירים את תהליך המיתוג, מספרים את הסיפור שלו, מציגים לראווה את התהליך שהלוגו עבר במהלך השנים וזוקפים לזכותו הצלחות.

בכירי השיווק, שמתמחים בשיווק עסקי ענק עם תקציבי עתק, מספרים לכם, שליצור מותג זו הדרך היחידה לגרום לעסק שלכם להצליח ולשגשג.

ואתם יודעים מה? הם צודקים. למתג עסק זו דרך מעולה להביא לקוחות.

יש רק פרט שולי קטן – ברוב המקרים, כדי לבנות היכרות עם המותג ולהעביר את המסרים שלו לציבור הלקוחות, צריך להשקיע מיליונים בכל חודש בפרסום בטלוויזיה, ברדיו, בשלטי חוצות, באינטרנט ולהחתים על חוזים שמנים כל מיני מפורסמים וספורטאים גדולים כמו רונלדו, מסי ולברון ג'יימס…

רוצים לשפר את השיווק שלכם בפייסבוק? אני יכול לעזור לכם, כל הפרטים כאן.

אבל מה זה בכלל מיתוג?

בכמה מילים, מיתוג זה תהליך שבו מהנדסים את הרגשות ואת האסוציאציה שנוצרת לכם במוח כשאתם רואים סמלים מסחריים של חברות, למשל: קוקה קולה = שמחה; מרצדס = יוקרה;, נייק = הצלחה, ווינריות, התפתחות; חברת החשמל = שקע ותקע = חברה נחמדה שמייצרת חשמל ושומרת על הבטיחות שלנו.

מותג לא נבנה ביום אחד, צריך לשטוף את המוח של הלקוחות במשך שנה לפחות עד שזה מתחיל לתפוס ולהוכיח את עצמו.

זו הסיבה שאתם לא צריכים למתג את העסק…

אני מבין למה בעלי עסקים מוצאים את עצמם מוציאים בתחילת הדרך עשרות ומאות אלפים על מיתוג, למרות שבדרך כלל אין להם את המילונים הנדרשים להפצת המותג.

אני מצטער להגיד את זה, אבל זה נובע מתחושת חוסר ביטחון. הם עדיין לא עושים כסף, הם לא בטוחים שהעסק שלהם יחזיק מעמד, אז הם "דופקים חשבון" לכולם על מה שיש להם להגיד. חשוב להם להראות גדולים, חשוב להם שהחנות תראה רצינית אז הם שופכים כסף. חשוב להם שהאתר יראה כמו של חברה גדולה, אז הם שופכים כסף. חשוב להם שיהיו הרבה לייקים, אז הם, הבנתם כבר…

ואתם יודעים מה הכי גרוע בכל הסיפור? זה קל למכור מיתוג לבעל עסק, כמו שזה פשוט למכור מוצרי דיאטה וניתוחים פלסטיים לבחורה עם ביטחון עצמי נמוך.

לפני שתשימו לב, עסק מתחיל כבר ישרוף בין 100,000 ל 200,000 ש"ח על מיתוג ונראות (לא כולל תקציב פרסום והפצה).

מאות אלפי שקלים על נראות, בלי לעשות מכירה אחת. מאות אלפי שקלים על מיתוג, שאף אחד לא יראה חוץ ממשפחה, חברים וקהל לקוחות מאוד מצומצם.

(כל הידע השיווקי הזה עושה לכם רק בלאגן? אשמח לעשות לכם סדר, כל הפרטים כאן.)

אם ממש חשוב לכם, אז תמתגו. אבל בקטנה.

תראו, אם ממש חשוב לכם שלעסק יהיה לוגו עם אמירה, ושהאתר יהיה יפה, ושתהיה אחידות בצבעים, אני מציע לכם ללכת על זה, אבל לא צריך להשתגע. יש מומחים שיעשו לכם עבודה מדהימה בעלות של 1,000 – 10,000 שח.

העסקים היחדים שמותר להם לחלום ולעשות מיתוג ברמה הגבוהה ביותר, הם כאלו שיש להם מערכת שיווקית שמייצרת מכירות על בסיס קבוע, ויש להם כבר כמה עשרות מיליונים שהם יכולים להשקיע במיתוג או כאלו שגייסו המון כסף ממשקיעים ואסטרטגיית המיתוג היא חלק מהתכנית העסקית.

אתם חייבים להיות חכמים וזריזים

אם העסק שלכם עוד לא מגלגל מיליונים, המשמעות היא שהמחזור שלכם מוגבל ושאתם צריכים להיות חכמים וזריזים יותר מהחברות הענקיות והמגושמות. אתם צריכים להגיע ללקוח כמה שיותר מהר, ולתת לו לטעום את המוצר או השירות שלכם. ואתם צריכים לעשות את זה בלי לשרוף את כל המזומנים שלכם על הרפתקאות שאף אחד לא יודע מה הן יניבו.

הדרך הכי טובה לעשות את זה היא בדיגיטל. נו אתם יודעים, פרסום בפייסבוק, בגוגל וחברותיהן.

הפרסום באינטרנט כאן כבר 20 שנה. הוא הוכיח את עצמו כבר מזמן, והיום הוא טוב וממוקד מאי פעם.

האינטרנט זה אפיק הפרסום היחיד שבו אתם יכולים להתחיל מתקציב של 5,000 ש"ח בחודש, לקבל תוצאות מידיות, למדוד איכות, להשתפר, לייצר הכנסות ולעלות בהדרגה למאות ומיליוני שקלים. תהיו בטוחים שללקוחות לא אכפת מהלוגו שלכם, כל עוד אתם עושים עבודה מעולה ומייצרים איכות, הם ימשיכו לחזור ולקנות.

נ.ב.

כפי שאתם יודעים, אנחנו בונים משפכים שיווקיים אוטומטיים שמייצרים לידים ומכירות ללקוחות שלנו על בסיס קבוע, אם אתם לא מרוצים מתוצאות הפרסום הדיגיטלי שלכם אנחנו יכולים לעזור לכם, כל הפרטים בקישור הזה כאן.

שלכם,

אלכסנדר לייזר

שיתוף עם חברים:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה